לשדרג, או לא לשדרג?

זו שאלה טובה מאוד. אם אתם משתמשים במערכת ההפעלה Windows – בין אם זו Windows 8 ,Windows 7 או Windows 8.1 – ודאי שמתם לב לסמלון החדש שנוסף בזמן האחרון לסרגל המשימות שלכם, ליד השעון: הסמל החדש של Windows.

מי שלחץ עליו קיבל את המסך הבא:

קבל את Windows 10
קבל את Windows 10

מה קורה?

כדי לחסוך לכם דפדוף בששת עמודי ההודעה, הנה התמצות: מיקרוסופט מוציאה לאור את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה שלה, Windows 10, ב-29 ביולי. למקרה שאתם תוהים אם פספסתם את Windows 9, התשובה שלילית: מיקרוסופט החליטה לדלג על 9 ולהגיע ישירות למספר 10.

לרגל המאורע, מיקרוסופט מציעה את רוב המהדורות של Windows 10 כשדרוג חינם לבעלי Windows 7 עד 8.1. אתם מוזמנים להירשם, ומתישהו אחרי 29/7 תקבלו הודעה ותוכלו לבצע את השדרוג. אל תשבו בציפיה דרוכה – למיקרוסופט ייקח מספר ימים (ואולי אף יותר) להפיץ את השדרוג לכל המשתמשים. זה לא יקרה לפני 29/7, אבל גם כנראה לא מייד באותו היום.

מה חדש?

בעלי Windows 8 או 8.1 ישמחו לגלות מכר ותיק ואהוב: תפריט התחל, שנעלם מחיינו עם Windows 8 וחוזר בכוחות מחודשים בגרסה 10. בעלי Windows 7 ישמחו (אולי) לקבל את המראה החדש יותר של Windows 8. מעבר לכך, יש די מעט תכונות חדשות שמצדיקות שדרוג.

חייבים להחליט עכשיו?

לא. את השדרוג תוכלו לבצע עד 29/7/2016, כלומר: יש לכם שנה שלמה לחשוב ולהחליט. קחו את הזמן.

ואם לא בא לי?

לא חייבים לשדרג. אם סמלון התזכורת מפריע לכם, אתם יכולים להסיר אותו בדרך הבאה: היכנסו ל-Windows Update (חפשו את התוכנה בתפריט או במסך התחל), לחצו על עדכונים מותקנים, מיצאו את עדכון מספר KB3035583 והסירו אותו (קליק ימני, הסר). הסמלון לא ישוב להפריע לכם, לפחות עד לעדכון הבא של Windows (תוכלו להורות ל-Windows להתעלם מהעדכון הזה ולא להציג או להתקין אותו שוב).

אז… לשדרג או לא לשדרג?

כל שדרוג תוכנה טומן בחובו אפשרות לתקלות. שדרוג מערכת ההפעלה – על אחת כמה וכמה, מאחר שהיא זו שמפעילה את כל התוכנות בהן אתם משתמשים, מהדפדפן ועד לחבילת התוכנות המשרדיות שלכם. שדרוג למערכת הפעלה חדשה ולא מוכרת, כשאתם מהווים בעצם את שפני הניסיון ואין אף אחד שכבר היה שם לפניכם – זה כבר גובל בספורט אקסטרים.

Windows-10

אם יש לכם מחשב מיותר, שלא אכפת לכם אם יקרוס ויאבד את כל המידע שעליו, או אם אתם חייבים להיות מעודכנים בכל מה שחדש ונוצץ, אתם מוזמנים לבצע את השדרוג – אבל רק אחרי גיבוי מסודר, ולאחר שתבטיחו לי שלא תבואו אלי אם/כאשר הצרות יתחילו.

עצתי: המתינו. כאמור, יש לכם שנה שלמה לנצל את ההטבה. קחו לכם חודש-חודשיים, בידקו עם חברים ואנשים אחרים ששדרגו, תנו להם להיות שפני הניסיון, ורק כשתרגישו שהמערכת יציבה מספיק עבורכם – לכו על זה.

One thought on “לשדרג, או לא לשדרג?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *