לוחות שנה, חגים והמרות תאריכים

בעבר כבר כתבתי על הוספת חגים עבריים (כמו פסח) וישראליים (כגון יום העצמאות) ל-Outlook. הוספתי גם מאמר המלמד איך להוסיף תאריכים עבריים ללוח השנה שלו. במשך הזמן, קיבלתי מספר שאלות נוספות בנושא, ואחרי חקירה מאומצת מצאתי תשובות מעניינות; כפי שנראה מייד, עכשיו הזמן הטוב ביותר לדבר על הנושא. הפתרונות מבוססים על אתר חביב בשם Hebcal, המציע שירות חיוני לתושבי מדינת ישראל בפרט וליהודי העולם בכלל, ועושה זאת חינם אין כסף. האתר כתוב אמנם באנגלית, אבל במאמר זה אנו ננווט בו ונגלה את צפונותיו בעברית צחה. ויש אפילו בונוס: באותו מחיר (אמרתי כבר שהפתרון הזה לא עולה אגורה?), תקבלו גם לוח שנה מוכן להדפסה או לשמירה.

עכשיו הזמן

גם אם עקבתם אחר ההוראות במאמר על הוספת החגים, עוד מעט תהיו בבעיה: כל גרסאות Outlook מוסיפות חגים וימים מיוחדים עד סוף שנת 2012. החל משנת 2013, אנחנו בצרות.

נכון, מיקרוסופט יוציאו קובץ עם תוספות חגים לעוד שנה-שנתיים, ושנתיים אחר-כך עוד קובץ, אבל נצטרך לחפש ולמצוא אותם בכל פעם מחדש. במקום זה, אפשר לשמור בסימניות או ברשימת המועדפים בדפדפן שלנו אתר אחד, שיוכל לתת לנו קובץ מתאים כל פעם מחדש. הנה הקישור, לחצו עליו ושימרו כסימניה או ברשימת המועדפים:

http://www.hebcal.com/hebcal

מה תרצו היום?

שמרתם? נהדר. העמוד ששמרתם מאפשר ליצור לוח שנה מותאם אישית. תוכלו לבחור בו את האפשרויות הבאות:

אפשרויות קביעת טווח התאריכים

 • סוג השנה המבוקשת – עברית (Hebrew Year) או לועזית (Gregorian). האם אתם רוצים לוח שנה עבור תשע”ג או 2013?
 • השנה המבוקשת – 2013, 2014 וכו’ (אל תשכחו לכתוב את השנה המלאה, עם ארבע ספרות), או 5773 (תשע”ג), 5774 (תשע”ד) וכו’. בחירה בסוג השנה המבוקשת (עברית/לועזית) תשנה את המספור.
 • טווח הזמן המבוקש – חודש מסוים (ניתן לבחור מהרשימה ליד הכיתוב Month), או כל השנה (– Entire Year –)?

אפשרויות הוספת אירועים

 • האם תרצו לכלול חגים בלוח השנה? אם כן, סמנו את התיבה All default Holidays. מאחר שאנחנו פה כדי להוסיף חגים, אני מניח שתרצו להשאיר את האפשרות הזו מסומנת.
 • אם תרצו לכלול ראשי חודשים עבריים כאירועים בלוח השנה, סמנו את התיבה Rosh Chodesh.
 • כדי לכלול צומות “קלים”, כגון תענית אסתר או עשרה בטבת, סמנו את האפשרות Minor Fasts.
 • שבתות מיוחדות בלוח העברי (שבת שובה, שבת שקלים ועוד) ניתן להוסיף באמצעות סימון Sepcial Shabbatot.
 • אם אתם רוצים ש-Outlook יראה לכם את ימי ספירת העומר, סמנו את Days of the Omer.
 • כדי ללמד את Outlook מה פרשת השבוע, סמנו את האפשרות Weekly Sderot. ניתן לסמן את הפרשות כפי שהן נקראות בארץ (Israel) או בחו”ל (Diaspora) – יש הבדלים קטנים במספר מקרים.

אפשרויות אחרות

 • איך תרצו לקרוא את האירועים שבחרתם? עבור עברית, בחרו באפשרות Hebrew only. אם אתם רוצים את השמות באנגלית (“Sukkot”), באנגלית ובעברית (“Sukkot” וגם “סוכות”), או אפילו בהגיה אשכנזית טהורה (“Sukkos”), תוכלו לבחור באפשרויות האחרות.
 • האם תרצו לציין תאריכים עבריים עבור אירועים? אם אתם מציגים כבר תאריכים עבריים ב-Outlook, אין צורך לבחור באפשרות הזו – כבו את Show Hebrew date for dates with some event.
 • האם תרצו להציג תאריכים עבריים בלוח השנה כולו? סמנו את האפשרות Show Hebrew date for entire date range אם אתם רוצים להציג את הלוח למטרת הדפסה או שמירה. אם אתם כאן רק בשביל Outlook, בטלו את האפשרות.

זמני הדלקת נרות

 • אם תרצו לגייר לגמרי את לוח השנה שלכם, למדו אותו מתי נכנסת השבת באיזור המגורים שלכם. לא ניכנס כאן לפרטים, רק נציין שאם תבחרו באפשרות none או שלא תמלאו מספרים בתיבות הטקסט המתאימות, זמני הדלקת הנרות לא ייתווספו ללוח השנה שלכם.

הכל מוכן? לחצו על כפתור התצוגה המתאימה:

כפתור תצוגה מקדימה

ותקבלו תצוגה של לוח השנה, בטווח התאריכים ועם האירועים שבחרתם.

תצוגה מקדימה של לוח השנה
תצוגה מקדימה של לוח השנה (לחצו להגדלת התמונה)

ייצוא לכל תוכנה בכל עונה

יוצרי האתר הגדילו לעשות, והם מציעים לכם לשמור את לוח השנה שיצרתם על-מנת שתוכלו לייבא אותו לתוכנת לוח השנה המועדפת עליכם. אנחנו מעוניינים, כמובן, ב-Outlook, אבל אם אתם משתמשים בלוח השנה של גוגל, תוכלו לבקש ייצוא של לוח השנה לפורמט מתאים עבורו, ואם יש לכם אייפון או אייפד, תוכלו לייבא גם אליהם.

אם תעקבו אחר ההוראות המפורטות שמספק האתר (באנגלית), תקבלו לוח שנה נוסף בתוך Outlook. אנחנו מעוניינים בלוח שנה יחיד ובייבוא כל האירועים החדשים לתוכו, ולכן נבצע את הפעולות הבאות:

 1. נבחר דווקא בייצוא לתוכנת שולחן העבודה של פאלם – Palm Desktop. לחיצה על הקישור תפתח בפנינו קישור נוסף בשם hebcal_2013_2017.vcs – נלחץ עליו ונבקש לשמור אותו במחשב שלנו.
 2. לאחר מכן, נפתח את Outlook ונייבא את לוח השנה:
  • אם ברשותנו Outlook 2003, נלחץ על קובץ ואז על ייבוא וייצוא. ברשימה שנקבל, נבחר באפשרות ייבוא קובץ iCalendar או vCalendar, נלחץ על כפתור הבא ונבחר בקובץ לוח השנה ששמרנו כרגע. נבקש לייבא אותו אל תוך לוח השנה הקיים.
  • אם ברשותנו גרסה חדשה יותר, נלחץ על כפתור Office (ב-Outlook 2007) או קובץ (בגרסת 2010), נבחר באפשרות פתח ואז יבא. ברשימה שנקבל, נבחר באפשרות ייבוא קובץ iCalendar או vCalendar, נלחץ על כפתור הבא ונבחר בקובץ לוח השנה ששמרנו כרגע. נבקש לייבא אותו אל תוך לוח השנה הקיים.
ייבוא לוח שנה אל Outlook
ייבוא לוח שנה אל Outlook

לוח השנה שלנו עודכן. אל תשכחו לבקר שוב באתר Hebcal בשנת 2017 כדי לחדש את אירועי השנים הבאות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *